Geoblog.pl    obiezyswiat    Podróże    Rosja - po raz pierwszy, czyli czarne noce i białe dni w Sankt Petersburgu! :)    Bursztynowa Komnata odnaleziona! :)

Bursztynowa Komnata odnaleziona! :)

Rosja
Rosja, Puschkin

Tutaj, w Carskim Siole, widać gołym okiem jak potężnym i bogatym mocarstwem była Rosja za czasów carów. Owszem, jest Ermitaż, jest Peterhof, Twierdza Pietropawłowska i kilka innych miejsc w Sankt Petersburgu i okolicach, gdzie widać niezwykły przepych, architektoniczny rozmach i zdumiewające piękno...
To jednak Wielki Pałac Katarzyny II wraz z przylegającym parkiem jest najbardziej imponującym i niezrównanym dziełem, które robi przeogromne wrażenie na odwiedzających!

Do Puszkina, miejscowości w której zlokalizowane jest Carskie Sioło, można tanio (ok. 5 zł/bilet w jedną stronę/osobę), łatwo, wygodnie i szybko dojechać kolejką podmiejską z Dworca Witebskiego (Witebskij wokzał). Do dworca można dojechać metrem (linia M2). Po 30. minutowej podróży należy wyjść z dworca i wsiąść do autobusu (linia nr 371 lub 382). Po przejechaniu kilku przystanków wysiada się około 300-400 metrów od Pałacu (warto zapytać kierowcy lub pasażerów, żeby nie przegapić przystanku, na którym należy wysiąść!).

Wstęp do pałacu kosztuje ok. 35 zł. Jest na szczęście możliwość fotografowania, stąd mogę załączyć kilka fotek! :)
Zdecydowanie najbardziej efektownymi miejscami w Pałacu są Bursztynowa Komnata i zajmująca powierzchnię ponad 1000 m. kw. (!!!) Wielka Sala z ogromnym malowidłem na suficie - Triumf Rosji. Długość całego budynku to ponad 300 metrów, do zwiedzania jest kilkadziesiąt sal i komnat, więc jest trochę dreptania :) Na spokojne zwiedzanie trzeba przeznaczyć minimum ok. 2 godzin. Oprócz tych najwspanialszych komnat i sal duże wrażenie robią również ogromne piece wykonane z fajansu z Delft. Trzeba także trochę pospacerować po okazałym parku.
Odwiedziny w Carskim Siole polecam szczególnie, choć trzeba kawałek wyruszyć za miasto... Zdecydowanie warto się jednak poświęcić i zobaczyć te oryginalne miejsce!

mirka66 - 2013-02-21 19:54
Cudne miejsce.Przepych niesamowity.
Zloto kapalo ze scian carycy,a ludzie glodowali.

gt
gt - 2013-10-08 19:32
Za czasów Lenina i Stalina prawdopodobnie więcej zginęło z głodu niż za wszystkich Carów. Bolszewicka swołocz wybiła całą carską rodzinę w piwnicy.

Zasoby: 37 wpisów37 64 komentarze64 243 zdjęcia243 4 pliki multimedialne4

19.02.2009 - 20.02.2009