Geoblog.pl    obiezyswiat    Podróże    Litwa fajniejsza niż Grecja?!    Po słowie... czyli mały aneks do relacji z podróży!

Po słowie... czyli mały aneks do relacji z podróży!

Polska, Jelenia Góra
Przejechano 1938 km

Sympatycznie, jeśli podróż kojarzy nam się z czymś miłym... Zwykle są to pozytywne wspomnienia dotyczące miejsc którymi się zachwyciliśmy, ludzi których poznaliśmy czy specjalności kuchni regionalnej... Ale nie tylko! Mnie na przykład często dana podróż kojarzy się zwykle z jakąś muzyką, którą zwykle "odkrywam" tam na miejscu. To może być jakiś przebój w lokalnym języku, ale nie koniecznie... Ot! Coś wpadnie w ucho i nie chce wylecieć! :) Po powrocie, przeglądając w domowym zaciszu zdjęcia z podróży, często wracam do tych nutek... Często dzięki tej muzyce zupełnie inaczej wspominam miejsca, ludzi z którymi byłem i których tam poznałem... Te zdjęcia w połączeniu z muzyką trochę przypomina teledysk nakręcony dla telewizji :) A ja lubię teledyski oglądać! :))

Stąd pomysł na to, aby każdą moją podróż uzupełnić o tzw. piosenkę przewodnią! :) Może dzięki temu lepiej ktoś pozna i zrozumie kraj, w którym byłem... Często też będzie okazja poznać jak brzmi język kraju, w którym przebywałem, bo będę starał się wybierać coś w lokalnym "narzeczu"! :) Mam nadzieję, że dla niektórych z Was będzie to okazja do posłuchania pierwszy raz muzyki, do której nie jest się w stanie dotrzeć, gdyby nie mój czuły zmysł słuchu! Oczywiście mam nadzieję, że się spodoba! Miłego odbioru!

Na początek zatem Litwa!
Piosenki tego zespołu udało mi się usłyszeć po raz pierwszy w telewizji w hotelu w Wilnie... Od razu wiedziałem, że to będzie hit wycieczki! :)) Zespół "69 DANGUJE" to takie litewskie połączenie "Spicegirls", "En Vouge" i naszych "Filipinek" ;)) Zespół jest bardzo popularny u siebie w kraju i mają z pewnością status "gwiazdy"! Melodie łatwo wpadające w ucho, sympatycznie uśmiechnięte dziewczyny i do tego realizacja teledysków przypominająca nasze rodzime produkcje muzyczne z końca lat 80./początku 90. Trochę śmiechu jest, ale słucha się tego fajnie i do tego ten język litewski... :) Przekonajcie się zresztą sami! Oto kilka linków do "teledysków" tej grupy, a w zakładce Multimedia teledysk z moją "piosenką przewodnią" tej podróży ;))

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zula - 2013-03-26 18:01
Przewodnia muzyka do podróży to strzał w 10 !

Zasoby: 37 wpisów37 64 komentarze64 243 zdjęcia243 4 pliki multimedialne4

19.02.2009 - 20.02.2009