Geoblog.pl    obiezyswiat    Podróże    Shopping in London!    Kierunek - wyprzedaże, czyli typowy city break! :)

Kierunek - wyprzedaże, czyli typowy city break! :)

Polska, Wrocław

Poświąteczne wyprzedaże (tzw. sales) w Wielkiej Brytanii to już nie tylko tradycja! To jest "ZJAWISKO SPOŁECZNE", które szczególnie w Londynie stało się znakiem rozpoznawalnym miasta i wręcz jego kolejną turystyczną atrakcją! Ten fenomen, który trwa od drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia do końca stycznia spokojnie można zdefiniować w jeden sposób: SHOPOHOLIZM! :)) No bo jak inaczej nazwać to co się dzieje z ludźmi, którzy niczym w amoku szturmują brytyjskie sklepy w poszukiwaniu okazji cenowych na... cokolwiek?! :)
Wszystko zaczyna się już kilka tygodni przed Świętami kiedy z "wielką pompą" inauguruje w świątecznym wystroju najsłynniejsza ulica handlowa Londynu - Oxford Street. Nowe neony, nowe oferty, nowe towary, nowe ceny, nowe promocje, nowe wnętrza sklepów... Wszystko "nowe" ma oczywiście zachęcić ogromną rzeszę ludzi do robienia zakupów na Święta i po ich zakończeniu! Z okazji "nowego" odbywają się również liczne koncerty... Na przykład ten sezon rozpoczął Robbie Williams. Na bogato ma być i jest! :)
Oczywiście wszystko "TO" pokazują w telewizji, w naszej polskiej również. I właśnie po obejrzeniu urywków z hucznego otwarcia Oxford Street w Teleexpresie przypomniałem sobie o tych corocznych pokusach handlowych w Londynie. Ku mojemu zdziwieniu i zaskoczeniu zainspirowało mnie to do organizacji kolejnego wyjazdu. Mojej i szwagra żonki nie trzeba było dwa razy namawiać :)) Nie byłyby zresztą kobietami z krwi i kości, gdyby zdecydowały się odmówić ;)
I tak oto znalazłem pretekst do odwiedzenia kolejnej, wielkiej, europejskiej stolicy. Wiadomo było bowiem od początku, że przy okazji będzie można coś zwiedzić i zobaczyć poza galeriami i sklepami... No bo jak długo można męczyć oczy oglądaniem nawet najniższych cen?! :) Jak to mówią nad Tamizą: Nie tylko wyprzedażami człowiek żyje! :)
Zapraszam zatem wszystkich do czytania relacji z tej podróży. W kolejnych wpisach postaram się przekazać Wam kilka praktycznych informacji na temat shoppingu w Londynie i nie tylko... Jak zwykle będzie coś związanego z kulinariami i muzyką! Oczywiście wszystko uzupełnię fotkami i filmami, jeśli tylko uda mi się je dodać do galerii (jeszcze nie próbowałem dołączać tutaj plików filmowych).
Zapraszam wszystkich do śledzenia mojego bloga i komentowania.

Zasoby: 37 wpisów37 64 komentarze64 243 zdjęcia243 4 pliki multimedialne4

19.02.2009 - 20.02.2009